01.01.1955 Batman doğumlu olan Bülent GÜNEŞ, plastik sektöründe 2 senedir faaliyet gösteren Gün Polimer granül firmasının kurucusudur. 15 yıldır evli ve 2 çocuk sahibidir.

Bu sektörde kendini yetiştirmesi ve işini bu seviyeye getirmesi 2 kelimeye sığacak kadar kolay olmadığını belirten Güneş;

İş hayatına, 1980 yılında Batman’da başladı. Plastik fabrikasında çalışarak tecrübe kazanan yönetici, bu zaman zarfında en büyük hedeflerinden bir tanesi daha çok çalışarak bu sektörde hammadde üreticisi olabilmek ve bir gün bu alanda faaliyet gösteren bir firma ile liderliğe adım atabilmekti.
 

2007 yılından itibaren plastik sektöründe faaliyete başlayan Gün Polimer plastik ürünlerindeki kaliteyi, verimi ve fonksiyonelliği sağlayarak iç piyasaya açılmış bulunmaktadır.

Firmanın liderliği gün geçtikçe gösterdiği aşamalarla ve pozitif çalışma sistemiyle bugünkü durumuna gelmekte olup, sürekli ilerleme göstergesinde bulunup gelişmeyi amaç edinmiştir.

Gün Polimer plastik sektöründe hızlı davranmayı, iç ve dış müşteri memnuniyetine odaklı, teknoloji ışığında ilerleyen, ihracatı ve teknolojiye yatırımı öncelikli hedefleri arasında ilke edinip, iç piyasadaki ürünleri geçmişte de olduğu gibi hammadde sektörüne kazanmayı sağlayan, müşteri isteklerini ön planda tutan, sağlıklı ve çevre dostu, strateji ile uyumlu hareket eden "Sürekli İlerleme" misyonu potansiyeline sahip bir firma olmaktadır...